« Ožujak 2024 »

Dnevnik Pauline P.

Učenici Područne škole Šiljakovina, u pratnji svojih razrednih učiteljica, posjetili su 14. studenoga kazalište Žar ptica u Zagrebu.

Pogledali smo zanimljivu i zabavnu predstavu koja govori o nizu običnih i neobičnih zgoda iz života desetogodišnjakinje kojoj ponekad nije lako u svijetu odraslih. Predstava Dnevnik Pauline P. sve nas je oduševila!

I ova je predstava nastala prema književnom predlošku, još jednom lektirnom naslovu. Tim je romanom Sanja Polak započela serijal o djevojčici Paulini P. još davne 2000. godine.

Slijedi Drugi dnevnik Pauline P. koji je 2004. nagrađen nagradom "Mato Lovrak", pa Pobuna Pauline P., Gorski dnevnik Pauline P. i Morski dnevnik Pauline P.  Autorica je još napisala knjige Petrica Pričalica, Mali Jan ima plan i Dnevnik dobrih anđela.

Sanja Polak rodila se 5. 11. 1968. godine u zagrebačkom rodilištu u Vinogradskoj ulici. Voli svoj Zagreb i gotovo sve njegove ulice. Pohađala je dječji vrtić u Prilazu Đure Deželića, dvije osnovne škole u Bolničkoj ulici i gimnazije u Križanićevoj i Habdelićevoj ulici. Diplomirala je u Savskoj ulici i postala učiteljica razredne nastave.

Od 1991. godine učiteljica je u Osnovnoj školi Davorina Trstenjaka u Krčkoj i Savskoj ulici. Stanovala je u Ulici Braće Cvijića i Peruanskoj ulici s mamom Ljerkom, tatom Brankom i sestrom Ivanom. Danas stanuje u Ulici Vincenta iz Kastva sa suprugom Zoranom, kćerima Petrom i Paulinom i psićem Flokijem. Od 1996. godine uređuje časopis za učenike od 1. do 4. razreda Prvi izbor i kao urednica ima radnu sobu u neboderu u Savskoj ulici. Osim navedenih, Sanja Polak voli i sve ostale zagrebačke ulice kojima se vozi, hoda, skakuće ili trči i razmišlja o čemu će pisati.

Sanja Polak vesela je učiteljica u OŠ Davorina Trstenjaka u Zagrebu i mama i ženica na zagrebačkim Srednjacima. Obožava studeni jer u tom mjesecu slavi rođendan. Ne može živjeti bez prijatelja, smijanja i sanjarenja i uvijek želi da sve ispadne veselo, lijepo i dobro. Osim što radi u školi, radi i kod kuće gdje često svojoj Paulini, Petri, Zokiju i Flokiju kaže: - Molim malo mira! i u uredu s pogledom na zapadni dio grada gdje svaki mjesec uređuje novih šezdesetak stranica dječjeg časopisa Prvi izbor. Često se druži s prijateljicom, kompjuterskom tastaturom koja joj je pomogla pri pisanju mnogih priča za djecu i scenarija za Dječji i obrazovni program Hrvatskog radija i televizije. S tastaturom se najviše družila dok je pisala svoju prvu knjigu Dnevnik Pauline P., knjigu o prijateljstvu Petrica Pričalica i nekoliko udžbenika za niže razrede osnovne škole. Najnovija joj je objavljena knjiga Dnevnik dobrih anđela.

Serija knjiga o Paulini P.

Pročitaj prvih tridesetak stranica! (klikni na sliku)