Radionice za Dan škole
Autor: Goranka Braim Vlahović, 25. 4. 2016.

Za Dan Škole održane su radionice za učenike viših razreda na koje su se učenici javili prema svojim interesima: Filmska, Dramske igre, Glagoljica, Sprüche und Redewendungen, Izrada grba škole, Čiribu čiriba ili Ćiribu ćiriba, Prva pomoć, Energija, Geocaching (lov na blago), Vukovar kroz povijest, Izrada geometrijskih tijela, Popločavanje ravnine, Sviraj moju pjesmu, Chivalry isn't dead…još smiley, Nosimo njegovo ime (o Jurju Habdeliću), Izrada postera + kviz, Natjecanje u odbojci (ženske ekipe).

Nakon radionica, učenici su pogledali prezentaciju o 40 školskih godina naše škole i nagrađeni su učenici koji su sudjelovali na županijskim i državnim natjecanjima.►

Dramske igre

Na radionici koju je 22. travnja 2016. vodila profesorica Ksenija Lažeta u prvom su se dijelu provodile dramske vježbe: upoznavanja, povjerenja, govorne interpretacije uz pokret i mimiku, modeliranja i pokretanja scene te zamrzavanja pojedinih slika i usporavanja pojedinih scena, sve prema principima rada  forum - kazališta. U drugom dijelu radionice polaznici su uz voditeljicu stvarali i improvizirali svoju malu predstavu prema principima procesne drame ili drame u nastajanju.

Vježbe upoznavanja

Vježbe povjerenja

Vježbe modeliranja i pokretanja scene

Likovi procesne drame

Vrhunac procesne drame

Pozdrav cijele dramske ekipe

Evo, što su nam na kraju radionice polaznici rekli:

Na ovoj radionici sve mi je bilo odlično i uzbudljivo. Najbolje mi je bilo kad je zmaj (začarani princ) zaprosio učiteljicu i kad su se vjenčali. Željela bih ovo još jedamput ponoviti. Da barem ovako bude svaki dan  u školi. Ništa mi nije bilo neugodno raditi.
Antonija
Ova radionica mi se jako svidjela i pogotovo na kraju kad smo glumili predstavu, a malo nisam imala povjerenja u onu igru povjerenja kada smo na rukama drugih morali ležati, ali uspjelo je.
Petra
Ova radionica mi se jako svidjela i opet bih na njoj htjela biti. Najbolje mi je bilo kad smo glumili u srednjovjekovnom selu. Jako mi se svidio vrač. Danas mi je bilo jako zabavno. Jako sam se lijepo provela i voljela bih da je tako svaki dan u školi na nastavi.
Niki
Na ovoj radionici sve mi je bilo prekrasno. Smiješno mi je bilo kad smo na različite načine govorili  iste riječi. Odlično mi je bilo kad smo smislili da bi zmaj mogao postati princ i vjenčati se učiteljicom. Ništa mi nije bilo neugodno raditi, dramska je grupa bila odlična. Da bar tako bude svaki dan.
Lucija
Svidjelo mi se što smo radili zabavne vježbe i glumili. Najviše su mi se svidjele vježbe povjerenja. Marija je bila odlična kao vrač. Meni se svidjela cijela radionica i želio bih sve ponoviti.
Nikola
Najviše mi se svidjela Nina u ulozi starješine.
Ana Banana
Ova radionica mi se svidjela i htjela bih i dalje sudjelovati i glumiti. Bilo mi je zabavno. Sve mi je bilo odlično, pogotovo Marija koja je glumila čarobnjaka.
Monika
Jako mi se svidjelo - ama baš SVE! Jedva čekam sljedeći put. Baš se veselim! Mislim da je bilo zabavno i zanimljivo. Neki su jako dobro glumili te je katkad znalo biti jako smiješno. „Super“ nam je bilo! Meni se radionica jako svidjela. Bilo je zabavno, posebno kad smo modelirali svoga para (slučajno odabranoga) i kad smo glumili selo u srednjem vijeku. „Pre - super!!!“
Murki
Svidjelo mi se to što smo glumili i naučili kako se glumi dok smo radili razne vježbe, a onda sve to pokušavali primijeniti u predstavi. Predstava na kraju mi se posebno svidjela jer smo se mogli uživjeti u lik i smišljati svoje situacije u priči. Bilo mi je zanimljivo i uzbudljivo. Svi smo se zabavljali dok smo učili nešto novo.
Marija

Nosimo njegovo ime

Za Dan škole održana je radionica iz hrvatskoga jezika pod nazivom Nosimo njegovo ime u kojoj je sudjelovalo 15 učenika 5. i 7. razreda.

U prvom dijelu radionice gledali smo dokumentarni film o Jurju Habdeliću koji nam je poslužio kao motivacija za razgovor o njegovu životu. Čitali smo zanimljive ulomke iz njegovih djela koji su i danas aktualni, npr. o modi, o gizdavosti...

U drugom dijelu radionice napravili smo plakat od radova koje su učenici prije pripremili i njime ukrasili pano učionice br. 19.

Izrada geometrijskih tijela

U radionici koju je vodila prof. Biserka Zubek Kovačević sudjelovalo je 11 učenika 6. i 7. razreda. Izrađivali smo geometrijska tijela od čestitki i razglednica, računali oplošje i obujam i izradili plakat.