« Ožujak 2024 »

Dnevnik Pauline P.

Učenici 3.a i 3.b razreda, u pratnji svojih razrednih učiteljica, posjetili su 17. veljače Gradsko kazalište Žar ptica u Zagrebu.

Pogledali smo zanimljivu i zabavnu predstavu koja govori o nizu običnih i neobičnih zgoda iz života desetogodišnjakinje kojoj ponekad nije lako u svijetu odraslih. Predstava Dnevnik Pauline P. sve nas je oduševila, a s Paulinom smo na kraju i zaplesali!!

I ova je predstava nastala prema književnom predlošku, još jednom lektirnom naslovu. Tim je romanom Sanja Polak započela serijal o djevojčici Paulini P. još davne 2000. godine.

Slijedi Drugi dnevnik Pauline P. koji je 2004. nagrađen nagradom Mato Lovrak, pa Pobuna Pauline P., Gorski dnevnik Pauline P., Morski dnevnik Pauline P. i, za sad posljednji, Skijaški dnevnik Pauline P.

Serija knjiga o Paulini P.

Pročitaj prvih tridesetak stranica! (klikni na sliku)

Sanja Polak rodila se 5. 11. 1968. godine u zagrebačkom rodilištu u Vinogradskoj ulici. Voli svoj Zagreb i gotovo sve njegove ulice. Pohađala je dječji vrtić u Prilazu Đure Deželića, dvije osnovne škole u Bolničkoj ulici i gimnazije u Križanićevoj i Habdelićevoj ulici. Diplomirala je u Savskoj ulici i postala učiteljica razredne nastave.

Od 1991. godine učiteljica je u Osnovnoj školi Davorina Trstenjaka u Krčkoj i Savskoj ulici. Stanovala je u Ulici Braće Cvijića i Peruanskoj ulici s mamom Ljerkom, tatom Brankom i sestrom Ivanom. Danas stanuje u Ulici Vincenta iz Kastva sa suprugom Zoranom, kćerima Petrom i Paulinom i psićem Flokijem. Od 1996. godine uređuje časopis za učenike od 1. do 4. razreda Prvi izbor i kao urednica ima radnu sobu u neboderu u Savskoj ulici. Osim navedenih, Sanja Polak voli i sve ostale zagrebačke ulice kojima se vozi, hoda, skakuće ili trči i razmišlja o čemu će pisati.

Sanja Polak vesela je učiteljica u OŠ Davorina Trstenjaka u Zagrebu i mama i ženica na zagrebačkim Srednjacima. Obožava studeni jer u tom mjesecu slavi rođendan. Ne može živjeti bez prijatelja, smijanja i sanjarenja i uvijek želi da sve ispadne veselo, lijepo i dobro. Osim što radi u školi, radi i kod kuće gdje često svojoj Paulini, Petri, Zokiju i Flokiju kaže: - Molim malo mira! i u uredu s pogledom na zapadni dio grada gdje svaki mjesec uređuje novih šezdesetak stranica dječjeg časopisa Prvi izbor. Često se druži s prijateljicom, kompjuterskom tastaturom koja joj je pomogla pri pisanju mnogih priča za djecu i scenarija za Dječji i obrazovni program Hrvatskog radija i televizije. S tastaturom se najviše družila dok je pisala svoju prvu knjigu Dnevnik Pauline P., knjigu o prijateljstvu Petrica Pričalica i nekoliko udžbenika za niže razrede osnovne škole. Objavila je još knjige Mali Jan ima plan, Mala Ema straha nema i Dnevnik dobrih anđela.