« Ožujak 2024 »

Radionice za Dan Škole
Autor: Goranka Braim Vlahović, 14. 4. 2017.

Za Dan Škole, koji smo ove godine proslavili malo ranije nego obično - 12. travnja, učenici nižih razreda posjetili su POU Velika Gorica i gledali predstavu Gospođica Neću Scene Gorica.

Za učenike viših razreda održano je 19 radionica na koje su se učenici javili prema svojim interesima: Robotika, Glagoljica, Igraonica, Pletimo zajedno; Vidim, čujem, osjećam; Wir spielen Theater, Prva pomoć, Bonton, Nacionalni parkovi Sjeverne Amerike, Posjetili smo Grad-Heroj, Dramske vježbe, Origami u geometriji, Songs in colour, Gradnja instrumenata, Odnos prema osobama s invaliditetom, Turnir u stolnom tenisu, English Workshop, Natjecanje u odbojci (Ž) i Ekologija.►

Glagoljica

I ove godine u našoj školi za sve ljubitelje glagoljice bila je otvorena kaligrafska glagoljaška radionica. Najveći interes za glagoljicu pokazali su učenici petih razreda: Petra Brlek i Leda Krvavica iz 5.a, Nikola Fiket, Ana Marija Mikulin, Matija Antolić i Adrian Brkić iz 5.b.

Svi oni marljivo su učili slovo po slovo glagoljske azbuke na vježbi pisanja molitve Oče naš da bi nakon svladavanja prvih poteza uspješno napisali naslov čestitke Sretan Uskrs.

Kako bi doživljaj pisanja glagoljskih znakova bio što zanimljiviji, učenici su se pri pisanju služili tintom i životinjskim perom.

Svoje čestitke učenici su ukrasili i prigodnim  pisanicama.

Na kraju druženja u glagoljaškoj radionici osmjeh petaša potpisao je zadovoljstvo i veselje svladanoga početnog tečaja pisanja glagoljice!

Voditeljica radionice: Andrijana Matić-Matičević

Pletimo zajedno

Petar Petru plete plot - svi se sjećate ove brzalice (rečenice koju treba izgovoriti što je moguće brže što je moguće više puta, a da ti se jezik ne zaplete) koja nam je poslužila kao inspiracija za ovu radionicu.

Nismo, doduše, imali niti jednog Petra, ali smo svi zajedno pleli trake izrezane iz starih odbačenih odjevnih predmeta i preplitali ih kroz žičanu mrežu i tako dobili jedinstveni plot.

Još ne znamo što će taj plot odvajati, nas je spajao i vrijeme je proteklo dok kažeš Petar Petru plete plot.

Voditeljice radionice: Tamara Kordić Mišković i Goranka Braim Vlahović