Osnovna škola Jurja Habdelića Velika Gorica

Knjižnica i vi

Vrijeme kod kuće

Matične učionice

Ispis statistike od 16. 9. 2010.

Ukupno: 420677
Posadi priču!

Nježni član, nagrađena priča Luke Cundekovića

Jurekove vijesti
Knjižna booka
Autor: Goranka Braim Vlahović, 8. 10. 2020.

U Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnicu u Zagrebu 1. listopada 2020. godine šesti je put održana svečanost knjige i čitanja Knjižna booka u organizaciji Hrvatske udruge školskih knjižničara, a pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske i Gradskog ureda za kulturu Grada Zagreba.

Naša škola od samog početka sudjeluje na Knjižnoj booki, a likovni radovi naših učenika ponovo su krasili pozornicu. ►

Tom manifestacijom je svečano otvoren Mjesec školskih knjižnica, a sudionike svečanosti pozdravile su predsjednica HUŠK-a Vanja Jurilj i glavna ravnateljica NSK-a prof. dr. Ivanka Stričević.

Zatim su predstavljene izložbe koje, svaka na svoj način povezuju likovni izraz s knjigom i čitanjem, pa su tako i vaša školska knjižničarka i prof. Likovne kulture predstavile izložbu plakata Mjesec školskih knjižnica i Knjige i ja.

Na svečanosti su dodijeljene nagrade učenicima osnovnih i srednjih škola za nacionalni natječaj Stvarajmo eKreativno! i nacionalne literarne natječaje Posadi priču! i Kanižajada Limačijada.

Budući da su na svečanosti prisustvovali samo nagrađeni učenici zagrebačkih srednjih škola, prvu nagradu u kategoriji učeničkih radova osnovnih škola (od 5. do 8. razreda) na natječaju Posadi priču! preuzela je vaša knjižničarka i u školskoj je knjižnici svečano uručila Luki Cundekoviću za njegovu kratku priču Nježni član.

Lukinu snimku priče mogli su čuti sudionici, a možete je i vi pogledati u snimci svečanosti.