Županijsko Natjecanje u košarci

Naši su se košarkaši vratili okićeni zlatnim medaljama iz Brdovca gdje se 18. ožujka u OŠ Pavla Belasa održalo županijsko Natjecanje u košarci za dječake 7. i 8. razreda.

Zlatnu ekipu čine: Marin Sudar, Ante Jukić i Erik Opačić iz 8.a, Dejan Mišković, Ignac Faber, Domagoj Povrženić i Vid Ujaković iz 8.b, Karlo Mataija iz 8.d, Josip Kuna iz 7.a, Teo Sremić iz 7.b i Frano Miloloža iz 5.b. Čestitamo njima i njihovom mentoru, profesoru Robertu Pocrniću.

Učenici OŠ Jurja Habdelića ubjedljivo su osvojili prvo mjesto pobijedivši u sve četiri utakmice.

Krenimo redom…

Natjecanje se odvijalo u dvije skupine. Predstavnici iz Velike Gorice dobili su najtežu skupinu A s OŠ iz Zaprešića, Samobora i domaćinom iz Brdovca.

1. utakmica: OŠ J. Habdelića – OŠ A. Augustinčića (Zaprešić)

Finale prije finala. Prvu utakmicu odigrali smo s odličnom ekipom iz Zaprešića. Utakmicu smo ''otvorili'' šutom Ignaca Fabera i početnim vodstvom 2:0. Nastavak utakmice je bio vrlo izjednačen, da bi u jednom trenutku Zaprešićani napravili mini-seriju i poveli 6 koševa razlike. Nakon pozvane minute odmora uslijedila je ''luda'' serija trica. Ante Jukić i Karlo Mataija kombinirano su zabili 5 trica u svega nekoliko minuta, a Erik Opačić je to sve popratio dobrom skok-igrom, te su momci na terenu potpuno  preokrenuli rezultat i sigurnom igrom priveli utakmicu kraju rezultatom 31:27.

2. utakmica: OŠ J. Habdelića – OŠ Samobor

Odmah nakon teške prve utakmice sa Zaprešićanima uslijedila je nova utakmica sa Samoborcima u kojoj se kao dominantna igračka figura ističe njihov najbolji igrač Marko Matijaščić. Dobrom igrom u obrani Karlo Mataija onemogućio je njihovog najboljeg igrača da se''razmaše'' i ekipa OŠ J. Habdelića je do kraja iskontrolirala utakmicu u kojoj su se uz Jukića, Opačića i Mataiju istakli Marin Sudar i Frano Miloloža.

3. utakmica: OŠ J. Habdelića – OŠ P. Belasa

Već pomalo umorni odigrali smo i treću utakmicu protiv domaćina iz Brdovca. Umor iz prve dvije utakmice  je učinio svoje, pa sam odlučio odmoriti ključne igrače za finale. Jukić nije niti ulazio u igru, dok su Opačić i Mataija odigrali polovicu utakmice, pa su priliku da odigraju svoju minutažu dobili Dejan Mišković, Josip Kuna, Domagoj Povrženić i Teo Sremić. Treća utakmica je završila pobjedom naše škole 14:8.

4. utakmica - finale: OŠ J. Habdelića – OŠ Dugo Selo

Zlatna medalja! Slijedila je finalna utakmica s pobjednikom skupine ''B''. Apsurdno, ali slijedila je najlakša utakmica na turniru budući da smo se u svojoj ''A'' skupini već ''obračunali'' sa jakim ekipama iz Zaprešića i Samobora koje smo pobijedili. Već vidno umorni, s obostrano dosta grešaka, igrači početne petorke u sastavu: Jukić, Mataija, Miloloža, Sudar i Opačić poveli su od početka i dugim napadima sigurno kontrolirali utakmicu. Preciznošću s linije slobodnih bacanja posebno se istaknuo Ante Jukić. Razlika se sve više povećavala, te je utakmica sa ekipom iz Dugog Sela završila rezultatom 22:10.

Nakon 15-ak dugih godina Velika Gorica ima županijskog pobjednika u školskoj košarci i svog predstavnika na poludržavnom natjecanju. Čestitamo i puno sreće na sljedećem natjecanju!