« Ožujak 2024 »

Gradsko-općinska smotra LiDraNo
Autor: Goranka Braim Vlahović, 13. 2. 2020.

Smotra LiDraNo 2020. za osnovne škole s područja Grada Velike Gorice i općina Pokupsko, Kravarsko i Orle održala se u organizaciji naše škole 12. veljače u Pučkom otvorenom učilištu Velika Gorica.

Zahvaljujemo i čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima koji su sudjelovali na smotri, a onima koji su predloženi za županijsku razinu želimo puno uspjeha u daljnjem natjecanju. ►

Na smotri je sudjelovalo 128 sudionika: uz članove povjerenstava i izvođače prigodnog programa, 73 učenika i 22 mentora iz sedam osnovnih škola: OŠ Eugena Kvaternika, OŠ Eugena Kumičića, OŠ Nikole Hribara, OŠ Pokupsko, OŠ Šćitarjevo, OŠ Vukovina i OŠ Jurja Habdelića.

Još malo brojki: na smotru je stiglo 15 literarnih i samo 2 novinarska rada, vidjeli smo 15 pojedinačnih i 6 skupnih dramsko-scenskih nastupa.

Program je započeo Pozdravnim govorom domaćina u izvedbi Matije Antolića, glazbenim točkama Karle Brcković i Marije Milolože na flauti i gitari te Sare Brcković na violončelu, a vodili su ga Ivona Šestok i Ante Tomić. LiDraNo je otvoren pozdravnim govorom ravnatelja Davora Vidovića.

Pojedinačni i skupni dramsko-scenski nastupi i okrugli stol za dramsko-scenski izraz odvijali su se u velikoj dvorani, okrugli stolovi za literarni i novinarski izraz u vijećnici, a ručak u slastičarnici Memy.

Mladi literati čuli su stvarno vrijedne savjete Božidara Prosenjaka i Nade Mihoković Kumrić te Morane Peranić o pisanju, ali i čitanju jer je ta veza neupitna. Članovi Povjerenstva pohvalili su radove i teško im je bilo odabrati njih samo pet za županijsku razinu.

Na županijskoj razini u literarnom izrazu predstavljat će nas učenici:

• Lara Zajac, OŠ Eugena Kumičića, mentorica Goranka Dimoski
  • Marija Šporčić, OŠ Eugena Kumičića, mentorica Željka Blažetić
  • Veronika Vnučec, OŠ Vukovina, mentorica Zrinka Hačić
  • Arabella Kundrata, OŠ Jurja Habdelića, mentorica Ema Berger
  • Iva Grahovac, OŠ Jurja Habdelića, mentorica Ksenija Lažeta.

Članovi Povjerenstva za dramsko-scenski izraz – Rajko Bundalo, Ivana Pokrivka Sinanović i Tajana Halužan imali su, vjerojatno, najteži zadatak: odabrati tri pojedinačna i tri skupna scenska nastupa.

Na županijskoj razini u pojedinačnom dramsko-scenskom izrazu predstavljat će nas:

• Fran Todorić, OŠ Eugena Kumičića, mentorica Ljubica Skelin
  • Iva Gašparić, OŠ Eugena Kumičića, mentorica Ljubica Skelin
  • Ivan Rodić, OŠ Jurja Habdelića, mentorica Ema Berger

U skupnom dramsko-scenskom izrazu predstavljat će nas:

• Laura Kaurić, Matea Slade, Leon Bašić, David Božurić, Petra Jankeš, Laura Krpečanec, Andrej Piculek i Petar Šestak; OŠ Pokupsko, mentor Marijo Ožaković
  • Marija Blažinčić i Antonija Jankeš, OŠ Pokupsko, mentorica Jasminka Podlejan
  • Ema Balić, Eva Malčić, Adam Naglić, Vito Stojaković, Gita Ćosić, Iskra Strineka, Iva Markov, Bruna Markov, Mia Šoprek i Korina Hasija; OŠ Eugena Kvaternika, mentorica Marina Mužek

Nažalost, članice Povjerenstva za novinarski izraz – Ivana Matić, Mateja Brenčić i Maca Tonković, mogle su odabrati samo jedan rad. Na županijskoj razini u novinarskom izrazu predstavljat će nas:

• Dorijan Barišić, OŠ Nikole Hribara, mentorica Ivana Đaković.

fotografije: Ivana Matić, Ljubica Skelin, Goranka Braim Vlahović