Osnovna škola Jurja Habdelića Velika Gorica

socijalna pedagoginja
Upisi u 1. razred
Nastavljaju se upisi u 1. razred
Autor: Justina Vukmanić, 21. 5. 2020.

Poštovani roditelji,
obavještavamo vas da je sukladno mišljenju Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo zbog aktualno povoljne epidemiološke situacije, moguće nastaviti aktivnosti vezano uz utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta i u školskim ustanovama, s tim da su se škole dužne pridržavati odgovarajućih mjera iz Uputa HZJZ-a.

Ako još niste dobili poziv, uskoro ćete ga dobiti, grupna testiranja provest će se krajem svibnja i početkom lipnja. ►

Molimo Vas da, prema pozivu, u dan i sat, dođete u školu sa svojim djetetom s ciljem procjene psihofizičke zrelosti za upis u prvi razred - provodit će se grupna testiranja.

1. Prije dolaska u školu potrebno je:

1. ispuniti dokumente u prilogu poziva

• Upitnik  za roditelje  pri upisu u 1. razred OŠ

• Anketu o zainteresiranosti programa produženog boravka (u prilogu)

• Zainteresiranost za izborne predmete: vjeronauk,  informatika

2.  izmjeriti djetetu temperaturu i u slučaju povišene temperature, ne doći u školu već se javiti telefonom

2. Dijete dolazi u navedeni dan i sat u pratnji jednog roditelja i čeka ispred škole

3. Roditelj  odlaže ispunjenu dokumentaciju na za to predviđeno mjesto

4. Dijete u pratnji djelatnica škole odlazi u učionicu (nazočno maksimalno 15 osoba)

• Testiranje se provodi grupno- uputa je frontalna ( bez bliskog osobnog kontakata ispitivača i djeteta); svako dijete će dobiti svoju olovku

• Testiranje traje oko 45 minuta

• U  slučaju potrebe prilaženja djetetu, djelatnik  će koristiti zaštitnu masku