Jurekove vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Poluzavršnica Državnog prvenstva u košarci
Autor: Robert Pocrnić, 2. 4. 2014.

Nije šala, 1. travnja u Sisku je održana poluzavršnica Državnog prvenstva RH u košarci za učenike 7. i 8. razreda na kojoj su sudjelovali naši učenici nakon nedavnog osvajanja turnira Zagrebačke županije u Zaprešiću i osvojili 3. mjesto!

Završni turnir održan je u sisačkoj dvorani Brezovica gdje su nastupile četiri ekipe pobjednice županija koje čine regiju Centar: Zagrebačke, Krapinsko-zagorske, Bjelovarske i Sisačko-moslavačke. Pobjednik će sudjelovati na završnom turniru šest najboljih OŠ u Hrvatskoj.

1. UTAKMICA: OŠ JURJA HABDELIĆA – OŠ ZABOK

Prvu utakmicu na turniru imali smo s ekipom učenika iz Zaboka. Riječ je o malom gradu u Zagorju, ali poznatom košarkaškom centru koji ima i svog A1 ligaša.

Početna petorka u sastavu: Ante Jukić, Erik Opačić, Karlo Mataija, Marin Sudar i Ignac Faber je sjajno otvorila utakmicu. Već u 1. četvrtini dečki su poveli 15 koševa razlike. Briljantan je bio Ante Jukić koji je napravio fenomenalnu seriju pogodivši 5 trica za redom! Da, dobro ste pročitali, imao je šut 5/5 za tri poena do početka 2.četvrtine! Maksimalno spreman pogađao je šuteve neviđenom lakoćom. Svi nazočni u dvorani su ustali i zapljeskali mladom virtuozu! Nažalost, ozlijedio nam se naš nominalno najbolji igrač. Ante je ozlijedio skočni zglob prilikom doskoka i nije mogao nastaviti utakmicu. Šok i nevjerica!

Jedna nevolja ne dolazi sama, pa smo krajem 2. četvrtine nakon čudnih sudačkih odluka ostali bez još jednog važnog igrača Karla Mataije. Naime, zbog petog dosuđenog prekršaja Karlo je morao napustiti igru.

Poluvrijeme je završilo u egalu. U nastavku nismo imali šanse, polako su nas stizali i prešli u vodstvo.

Pokušavali smo ''razbiti'' ritam suparnika pozivanjem Time-outa, izmjenama, ali nije pomoglo.

Utakmica je završila porazom 37:50.

2. UTAKMICA: OŠ JURJA HABDELIĆA – 3. OŠ BJELOVAR

Nakon demoralizirajućeg poraza protiv Zabočana trebalo je dečke dodatno motivirati pred važnu utakmicu za 3. mjesto s Bjelovarcima.

Početna petorka u sastavu: Mataija, Miloloža, Faber, Sudar i Opačić je lijepo počela utakmicu mini serijom Mataije 6:0, no ekipa iz Bjelovara nas je uporno pratila, a posebno nam je poteškoće stvarao njihov branič s brojem 9. Nakon poluvremena se naša ekipa konačno oslobodila vidnog grča, a pod košem je borbenošću i pogocima dominirao Erik Opačić. Utakmica je završila Matajininom tricom za konačnih 36:21.

Finale? Domaća ekipa OŠ Braća Ribar iz Siska pobijedila je Zabočane 20-ak koševa razlike…

Završili smo turnir sa broncom oko vrata, ali vrag nam ne da mira. Kako bi cijela priča završila sa zdravim Antom Jukićem u finalu? Što je tu je, biti treća OŠ na poluzavršnici Državnog prvenstva RH je respekrabilan rezultat. A i želimo brzi oporavak Anti, pa da nastavi i dalje ''trpati'' trice…

Ekipa OŠ Jurja Habdelića: Ante Jukić, Karlo Mataija, Erik Opačić, Marin Sudar, Ignac Faber, Dejan Mišković, Domagoj Povrženić Vid Ujaković, Josip Kuna, Teo Sremić, Matko Đurašin i Frano Miloloža.

Voditelj: Robert Pocrnić, prof.

[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]