Sigurno u prometu                   6.
 Sara Markelić, 5.
 Marta Zagorac, 5
 Nikola Belošević, 5.
 MIvan Gašparac, 5. 12.

« Svibanj 2024 »

Stručne suradnice

Tanja Subotičanec
psihologinja

Justina Vukmanić
socijalna pedagoginja

školska knjižničarka

Poveznice za učitelje

Kutak za učitelje
Početak školske godine 2021./2022.
Autor: Administrator , 24. 8. 2021.

Dragi učenici i roditelji, približava nam se početak nastave u novoj školskoj godini. Nova nastavna godina počinje 6. rujna kad u 8 sati dolaze učenici II. turnusa, a učenici I. turnusa dolaze u školu u 14 sati.

Svi će učenici tog dana imati tri sata razrednog odjela u matičnim učionicama u kojima borave većinu nastave.

Za prvi nastavni dan potrebno je kod kuće izmjeriti temperaturu (u školu se ne dolazi s povišenom temperaturom) i pripremiti: ►

• zaštitnu masku za lice (učenici putnici obvezno nose masku u autobusu i učenici viših razreda obvezno nose masku u zajedničkim prostorijama škole)

• torbu (učenici će u školi dobiti besplatne udžbenike i radne bilježnice / kutije za Prirodu i Tehničku kulturu)

• bilježnicu i olovku kako bi zapisali raspored sati i druge informacije.

Prvi razredi

Prvog dana nastave prvašići u školu dolaze u pratnji jednog roditelja (odrasle osobe nose masku za lice):

• 1. a od 11 do 11:45 u učionicu br. 5
  • 1. b od 11:15 do 12 u blagovaonicu (ulaz s parkirališta)
  • 1. c od 12:15 do 13 u blagovaonicu

Sljedećeg dana učenici dolaze u školu prema rasporedu (1. b i 1. c ujutro od 8 sati, a 1. a u 14 sati).

Produženi boravak

Učenici 1. c i 2. c nastavu imaju uvijek u jutarnjem turnusu od 8 sati, a produženi boravak organiziran je od 12 do 17 sati.

Prvog dana nastave nije organiziran produženi boravak, učenici 1. c dolaze u školu u 12:15, a učenici 2. c razreda u 8 sati u svoju matičnu učionicu.

Peti razredi

• 5. a – učenici prošlogodišnjeg 4. a
  • 5. b – učenici prošlogodišnjih 4. vb, 4. š + učenici iz PŠ Kozjača + 1 učenik 4. a + D. C. + A. D.
  • 5. c – učenici prošlogodišnjeg 4. c
  • 5. d – učenici prošlogodišnjeg 4. b

Prijevoz učenika putnika

Za sve učenike putnike bit će organiziran prijevoz (dolazak u školu i odlazak iz škole) – roditelje molimo da dogovore s djecom da se u autobusu grupiraju prema razrednim odjelima koje polaze i da tako sjednu u autobus (u autobusu su potrebne maske za lice):

• II. turnus: putnici čekaju kao i inače na stanicama od 7:20, odvoz u 10:35
  • I. turnusputnici čekaju kao i inače na stanicama od 13:20, odvoz u 16:35

PŠ Šiljakovina

• učenici 2. razreda (II. turnus) prvog dana nastave dolaze u školu u 8 sati

• učenici 1. razreda dolaze u školu u 10:45 sati, a u pratnji prvoškolaca treba biti samo jedan roditelj (odrasle osobe nose masku za lice)

• učenici 3. i 4. razreda (I. turnus) dolaze u školu u 13 sati

• svi učenici trebaju ponijeti školske torbe jer će preuzeti udžbenike i radne bilježnice.

PŠ Velika Buna

• učenici 2. razreda bit će u školi od 8 do 10:35, a polazak školskog autobusa za učenike putnike je u 7:30

• učenici 3. i 4. razreda bit će u školi od 13 do 15:35, a polazak školskog autobusa za učenike putnike je u 12:35

• učenici putnici trebaju imati zaštitne maske u autobusu

Pravila ponašanja u školi

Osnovna pravila

• nemiješanje skupina

• potrebno održavanje razmaka

• higijena ruku / praćenje vlastitog zdravlja − mjerenje temperature

• učenici nižih razreda ne moraju nositi maske za lice u školi (ali u autobusu trebaju), a učenici viših razreda u školi nose maske za lice u zajedničkim prostorijama (hodnici, sanitarni čvor, školska kuhinja, školska knjižnica)

• učenici u školu dolaze u pravilu 15 minuta prije početka nastave, ne zadržavaju se pred školom već odmah ulaze u zgradu.

• pri ulazu dezinficiraju ruke i odlaze u svoju matičnu učionicu (učenici predmetne nastave borave u matičnoj učionici cijeli nastavni dan, osim na satima Informatike, Kemije i TZK-a)

• u školi je organizirano vrijeme odlaska učenika jednog razrednog odjela u sanitarne čvorove (osim u iznimnim slučajevima) kao i odlazak po užinu

• učenici se ne zadržavaju na hodnicima

• roditelji ne mogu ući u školsku zgradu (izuzetak je prvog dana nastave za roditelja u pratnji učenika prvog razreda), osim prema dogovoru uz poštivanje epidemioloških mjera.

​Postoji mogućnost promjene početka nastave za poslijepodnevni turnus u područnim školama ovisno o produženju nastavnog sata na 45 minuta, tada bi nastava počinjala u 13:30.