Što ćemo raditi

Vježbe timskog kreativnog pisanja "Loesje" koje je osmislio nizozemski tim kreativaca, raširile su se diljem svijeta i prakticiraju se diljem škola i organizacija. Vježbe potiču suradnju i toleranciju, uvažavanje različitih mišljenja, a tijekom njih se svatko uspijeva izraziti kao jedinka i istovremeno sve teče kroz timski rad.

Poznajući prekrasnu motivaciju i kreativnu znatiželju ljudi koji su do sada dolazili na radionice u Studio Kubus, vježbe timskog pisanja će vas oduševiti!

U prvom dijelu radionice kroz timske vježbe sastavljat ćemo nevjerojatne pričice, pjesme i poruke kroz strukturirane vježbe timskog pisanja, a u drugom dijelu radionice kroz proces ćemo intenzivnije poraditi na javnim porukama. Javne poruke su svuda oko nas - na plakatima, na Facebook statusima, njima se poziva na djelovanje i pokušavaju postići promjene u društvu. Na ovoj radionici kroz vježbu ćemo poraditi na pravilima za kreiranje kvalitetne pisane javne poruke, te ćemo postati osvješteniji i za taj dio naših svakodnevnih života.

Vježbe timskog pisanja preporučamo i u razradi tema na satovima građanskog odgoja!

Radionica je većinom sjedeća, no povremeno ćemo se dotaći i scenskog prikaza povezanog sa nastalim tekstom.

Za radionicu ne trebate ponijeti nikakve materijale za pisanje, jer će materijal biti pripremljen za vježbe i za Vaš rad.

Za koga je:

Ama baš za svakoga tko želi probati. Pogotovo je pogodno za sve one koji rade u razredu ili rade kreativno sa bilo kakvim grupama, a ove vježbe možete raditi i u obiteljskom okruženju. Pošto je radionica edukativnog karaktera, namijenjena je odraslima. Dobna granica 18+.

Termin i mjesto održavanja:

nedjelja 26. 5. 2013. od 11:00 do 16:30 sati, Studio Kubus u Kranjčevićevoj 9, Zagreb (proći kroz Cibonin prolaz, Kranjčevićeva je u produžetku, na broju 9 ući u vežu, proći dvorištem do kraja i popeti se na kat)

Cijena radionice bit će 120 kn.

Plaćanje je na licu mjesta i dobivate potvrdu o plaćanju.

PRIJAVLJIVANJE:

Krajnji rok za prijavu je utorak 21. 5. 2013. no prijave ćemo zaključiti i ranije ako se maksimalan broj od 12 polaznika popuni ranije.

Prijavljivanje je mailom na: marijancic@yahoo.com, ivanamarijancic@vip.hr ili na ovaj mail s kojeg šaljemo obavijest.

Obavezno odgovaramo na Vašu prijavu da bismo potvrdili primitak prijave i vaše sudjelovanje.

PODACI KOJE TREBATE NAVESTI U PRIJAVI SU SLJEDEĆI:

- ime i prezime, godina rođenja

- zanimanje, radno mjesto, institucija, organizacija, (studenti - koji fakultet?)

- broj mobitela i e-mail adresa

- napomenite da je prijava za radionicu Timsko pisanje - 26. 5. u Kubusu.

ONI KOJI SU VEĆ BILI na radionicama dramskog odgoja trebaju poslati: IME, PREZIME, za koju radionicu se prijavljujete. Broj mobitela ako se u međuvremenu promijenio.

Shodno ponašanju ljudi prilikom prijavljivanja, tijekom godina postepeno su nastale i ove NAPOMENE koje molimo da pročitate i poštujete:

Molimo Vas da se prijavite SAMO AKO STE ZAISTA SIGURNI da ćete doći na radionicu, jer otkazivanje sudjelovanja jako remeti organizacijsku pripremu radionice. Dakle, nemojte se prijavljivati ako niste sigurni u svoje planove i obveze tog datuma.

Pošto mnogi ovo prethodno i dalje ne poštuju, moramo ponovo naglasiti: Otkazivanje šteti organizaciji i svim ostalim prijavljenima, pa molimo da se ne prijavljujete, a zatim otkazujete radionicu ili se na dan radionice uopće ne javite i ne pojavite. Prijavljujte se SAMO AKO STE ZAISTA SIGURNI da ćete doći na radionicu.

Smatramo da ne tražimo puno podataka za prijavu niti da su oni komplicirani, stoga napominjemo - prijavite se sa SVIM TRAŽENIM PODACIMA.

Bilo bi dobro da svaki polaznik prijavljuje sam sebe, no ako već prijavljujete nekog drugog za radionicu (često to čine pedagozi škola, vrtića ili voditelji udruga) molimo Vas da za svakog polaznika navedete SVE POTREBNE PODATKE i također molimo da kod prijavljivanja nekog drugog ne navodite svoje podatke, već tražene podatke POLAZNIKA.

Još par detalja o radionici:

- unutar navedenog tremina od pet i pol sati, bit će pokoja kratka pauza (ovisno o dinamici i potrebama grupe) i jedna veća pauza od 45 minuta za odmor (koju možete iskoristiti za odlazak na kavu i sendviče u obližnjim lokalima)

- u prostoru u kojem ćemo raditi, a koji je uređen za vježbanje, ne ulazi se u cipelama, već se obuća ostavlja ispred ulaza u prostor, a vježbati možete u čarapama ili tankim šlapicama

Voditeljica će biti Ivana Marijančić, free lance dramska pedagoginja, a više o voditeljici možete pogledati na linku:

Ako niste u mogućnosti dolaziti u Studio Kubus, istu radionicu voditeljica može održati u Vašoj sredini. U tom slučaju, potrebno je da u Vašoj sredini Vi organizirate radionicu, te je sva potrebna organizacija i logistika Vaša, a detalje dogovarate s voditeljicom.